Turniej piłki halowej

Okręgowa Rada Adwokacka w Bielsku-Białej 
3 Maja 19/5 
43-300 Bielsko-Biała 
tel. +48 33 821 90 52 

baner

  •  

  •  

I Otwarty Turniej Adwokatów i Środowisk Prawniczych w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Bielsku-Białej

PODSUMOWANIE:

Malownicza, bajkowa i zimowa (długo by tak wymieniać) Zawoja, koło Suchej Beskidzkiej, w dniach 8-10 grudnia 2017r. gościła uczestników I Otwartego Turnieju Adwokatów i Środowisk Prawniczych  w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Bielsku-Białej.

 

W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięło udział osiem drużyn, a to reprezentanci izb: kieleckiej, katowickiej, lubelskiej, krakowskiej, drużyna Prawników z Przemyśla, Adwoteam Ukraina oraz dwie ekipy izby bielskiej. Początkowo rozgrywane były mecze fazy grupowej, które wyłoniły pary półfinałowe oraz rywali w meczach o miejsca 5-8. W meczu o siódme miejsce naprzeciwko siebie stanęły ekipy z Ukrainy oraz Lublina. Po emocjonującym pojedynku lepsi okazali się koledzy z Ukrainy pokonując Lublin 3-2. Najlepszy jednak opis nie odda tego na jak wysokim poziomie piłkarskim był ten, zdawałoby się, najmniej ciekawy mecz turnieju. A dalej? Dalej było tylko lepiej. Los postanowił, że mecz o piąte miejsce był bratobójczym pojedynkiem ekip spod Klimczoka. Górą była umowna „jedynka” bielska. Dla obu drużyn był to debiut na tego typu imprezie, więc wynik oceniać należy pozytywnie.

team bielsko

Drużyna Piłkarska Izby Bielskiej. 

W tylnym rzędzie od lewej: Karol Dudziak, Paweł Piwowarczyk, Łukasz Kotarski, Marek Jakubowski, Szymon Tatka, Wojciech Harat.

W środkowym rzędzie od lewej: Michał Kubok, Wojciech Zontek, Przemysław Pagieła, Łukasz Gworek, Kazimierz Karasiński, Wojciech Wiklik, Tomasz Uchroński, Krzystof Lewandowski. W dolnym rzędzie od lewej: Andrzej Suchonek, Tomasz Kilarski.

Mecze strefy medalowej pokazały, że poziomem turniej ten ocierał się niemal o zawodową piłkę. W pierwszym półfinale, zakończonym wydawałoby się hokejowym wynikiem, decydująca się na otwartą piłkę ekipa krakowska została skarcona przez Katowice aż 6-0. Rezultat nie oddaje jednak poziomu gry kolegów z Grodu Kraka. Drugi półfinał był pojedynkiem polotu z dyscypliną i pokazał, że obie te cechy są względem siebie jak najbardziej równoważne. Regulaminowy czas meczu, w którym Kielce podejmowały Prawników z Przemyśla, zakończył się remisem 1-1. Rozstrzygnięcie przyniosły dopiero rzuty karne, w których lepszymi egzekutorami okazali się koledzy  z województwa podkarpackiego.

Przed wielkim finałem kibice mieli przyjemność zobaczyć jakże porywające spotkanie o trzecie miejsce, gdzie Kielce podejmowały Kraków. Przedstawiciele tych dwóch jakże piłkarskich miast, zapewnili mecz na doskonałym poziomie. Ostatecznie lepsi okazali się kielczanie pokonując ekipę z Krakowa 5-2.

W finale mistrzowie piłkarskiej dramaturgii Prawnicy z Przemyśla podejmowali, taranującą kolejnych rywali niczym walec, ekipę z Katowic. Regulaminowy czas okazał się dla ekipy z Katowic najtrudniejszy w całym turnieju, bowiem widmo porażki wcześniej nie zajrzało im w oczy tak głęboko. Prawnicy z Przemyśla na 6 sekund przed końce mieli tzw. przedłużony rzut karny i mogli przesądzić losy meczu. Katowiczan uratował jednak bramkarz i w ten sposób stało się jasne, że o ostatecznym triumfie decydować będą rzuty karne. W serii „jedenastek” (umownych w tym wypadku) pierwsze skrzypce odegrali bramkarze obu ekip. Po siedmiu seriach lepsza okazała się ekipa z Górnego Śląska, której zwycięstwo w finale dał broniący niczym w transie Dawid Bilski.

25323241 1766503396724212 435501180 n

 

<kliknij by obejrzeć galerię zdjęć z imprezy>

<<<kliknij by obejrzeć relację wideo nr 1. z imprezy>>>

<<<kliknij by obejrzeć relację wideo nr 2. z imprezy>>>

Oficjalnym zakończeniem turnieju była uroczysta gala odbywającej się w goszczącym uczestników Hotelu Beskidzki Raj w Stryszawie. Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Bielsku-Białej adw. Stanisław Perucki przed wręczeniem pucharów i statuetek za indywidualne wyróżnienia podziękował uczestnikom za wspaniałą sportową walkę i przybycie. Głos zabrał także adw. Andrzej Sopata, dzięki któremu udział w turnieju wzięli Koledzy z Ukrainy. Podziękowania odebrała także czwórka sędziowska prowadząca cały turniej na bardzo wysokim poziomie.

 9

8

7

6

5

25151904 515692732119467 2264425949945235098 n

O dalszą część wieczoru zadbał Oficjalny Partner Turnieju Volvo Auto-Boss – Autoryzowany Dealer  i Serwis Volvo, który zorganizował quiz z nagrodami dla zebranych gości oraz rozdał atrakcyjne upominki. Inną niewątpliwą atrakcją była możliwość przetestowania samochodów marki Volvo w prawdziwie zimowych warunkach.

Praca głównych pomysłodawców oraz organizatorów adw. Krzysztofa Lewandowskiego, adw. Karola Dudziaka jak i Komisji Integracji Środowiskowej i Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Bielsku-Białej dała wspaniały efekt, który został doceniony przez wszystkich gości.

Wszystkim obecnym w imieniu bielskiej adwokatury dziękujemy za przybycie, zapraszając oczywiście na drugą edycję Otwartego Turnieju Adwokatów i Środowisk Prawniczych w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Bielsku-Białej w Zawoi i Stryszawnie w dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2018 r.


 IMPREZĘ WSPIERA:

 

 

AutoBoss Volvo logo